Paketleme Sistemleri

Paketleme Sistemleri

BX30 – PLC denetimli sistemi sayesinde ağzı açık torbalara otomatik dolum yapabilirsiniz. Bu sistem 25 – 50 kg aralığında hassas tartım gerçekleştirebilir ve load cell’ler kullanarak hızlı ölçümler yapabilir. Programlanabilir set değeri ile 10 gr aralıklarla dolum yapmanız mümkündür. Doldurulacak torba sayısı da programlanabilir. Üst ve alt tolerans değerleri ayrı ayrı ayarlanabilir ve tolerans dışı tartımlarda uyarı alabilirsiniz. Ayrıca üst hazne seviyesini de kontrol edebilirsiniz.

Ürün türüne bağlı olarak saatte 12 – 15 ton arasında dolum kapasitesine sahip olabilirsiniz. Torbalanan torba sayısı ve ürün ağırlığını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Sistemi birkaç tuşla kolayca kalibre edebilirsiniz. Olası hatalara karşı alarm sistemi de bulunur.

BX30 – PLC tabanlı kontrol sistemi sayesinde operatör menüsünden kolay kalibrasyon sağlayabilirsiniz. Açık ağızlı kağıt, plastik, polipropilen (PP), keten vb. torbalar kullanılabilmektedir. Paslanmaz çelik yük hücreleri ile hızlı ve hassas tartım gerçekleştirilir. Dokunmatik ekranlı operatör menüsü sayesinde doldurulan ve doldurulacak torba sayısını izleme imkanı sağlanır. Tartım hatalarını önleyici özel dolum sistemi kullanılır. Kefelerde tamamen contasız sızdırmazlık sistemiyle ürünün bakterilere karşı korunması sağlanır. Çuval taşıma bandının yüksekliği 350-700 mm aralığında elektriksel olarak ayarlanabilir. Çuval taşıma bandı motorunun hızı kontrol edilebilir. Dikiş makinesi, öne ve arkaya ayarlanabilen mekanik bir sehpa üzerine monte edilir. Kullanılan optik sensörler sayesinde ip sarfiyatı minimize edilir. Çuval dolum ünitesinde bulunan acil durdurma butonu ile iş güvenliği sağlanır ve operatörün hareket kabiliyeti genişletilir. Farklı ürünlerde farklı parametrelerle çalışabilme yeteneğine sahip reçete kontrolü ile hassas dolum gerçekleştirilebilir. Un deposunda 2 adet dijital kapasitif sensör bulunmaktadır. Alt ve üst toleranslar bağımsız olarak programlanabilir. Gıda tüzüğüne uygun (epoksi) boya kullanılmıştır. İstenirse (opsiyonel) tamamen Cr-Ni 304 kalite paslanmaz çelik gövde tercih edilebilir. Sağlam konstrüksiyonu sayesinde düşük bakım gereksinimi, kararlı ve yüksek verimli çalışma imkanı sunar.